دانشكده پرستاري آمل
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۸ شهريور
br ENGLISH
معرفی

دانشکده پرستاری و مامائی حضرت زینب (س) آمل

الف – تاریخچه دانشکده :

به استناد رأی صادره از چهل و ششمین اجلاس مورخ 6/5/1370 شورای گسترش
دانشگاه های علوم پزشکی کشور تأسیس دوره کارشناسی رشته پرستاری در شهرستان آمل ، مورد تصویب نهایی قرار گرفت ( نامه شماره 5181 مورخ 21/5/1370) با پذیرش دانشجوی زن از نیمسال اول سال تحصیلی 72-71 در زمینی به مساحت 8000 متر مربع با ساختمانهای آموزشی ، اداری، فرهنگی ، به مساحت زیر بنای حدود 3000 متر مربع فعالیت آموزشی خود را شروع نمود.

ب- امکانات آموزشی :

1- کلاس های مجهز آموزشی :

این دانشکده با6 کلاس آموزشی مجهز به انواع وسایل کمک آموزشی سمعی بصری شامل ویدیو ، پروژکتور ، کامپیوترو ویژولایزر ( در تمام کلاس ها ) وتلویزیون ، ویدیو ، دستگاه اسلاید ، اوپک واورهد ( در یک کلاس نمونه ) در خدمت دانشجویان عزیز می باشد .

2- مراکز آموزشی – درمانی :

کلیه کارآموزی های دانشجویان با حضور مربیان ورزیده در بیمارستان های امام رضا(ع) ،
امام علی (ع) و 17 شهریور و مراکز بهداشتی ، درمانی در شهرستان آمل که وابسته به
دانشگاه علوم پزشکی مازندران می باشند، انجام می گیرد.

3- کتابخانه : دارای انواع کتب مربوط به علوم پایه پزشکی، بهداشت و اپیدمیولوژی ، واحدهای درسی اختصاصی و تخصصی پرستاری و مامائی ونیز مجلات علمی فارسی و انگلیسی به شرح ذیل می باشد :

7517 جلد کتب تخصصی فارسی

1773 جلد کتب غیر تخصصی فارسی

985 جلد کتب تخصصی و غیر تخصصی انگلیسی

25 عنوان مجلات تخصصی و غیر تخصصی فارسی

11 عنوان مجلات خارجی تخصصی به انگلیسی

در ضمن دو سالن مطالعه تفکیک شده بوسیله پارتی شن ( برادران و خواهران )در اختیار دانشجویان عزیزو اساتید محترم می باشد .

4- سایت اینترنت دانشجویان :

مجهز به چندین دستگاه کامپیوتر ویدئو پروژکتور و ویژولایزر جهت برگزاری کلاس و استفاده دانشجویان با اینترنت پرسرعت می باشد.

5- سایت اینترنت اساتید :

مجهز به 3 دستگاه کامپیوتر به همراه پرینتر و اسکنر با اینترنت پر سرعت می باشد.

6- اتاق پراتیک :

همانند بیمارستان دارای انواع تجهیزات و وسایل لازم جهت بررسی فیزیکی ، درمان و مراقبتهای پرستاری از بیمار می باشد که دانشجویان در ابتدا مهارتهای لازم را در این قسمت آموخته و تمرین نموده و حتی بر روی مانکن های مخصوص اجراء
می نمایند.

skill lab7-

این واحد نیز دارای انواع وسایل ویِژه آموزشی شامل اسکلت ، مولاژ ، مانکن و . . . ونیز وسایل سمعی بصری می باشد وبرای دروس مختلف پایه و تخصصی کاربرد دارد .

8- آزمایشگاه :

دانشکده دارای دو آزمایشگاه مجهز می باشد که واحد عملی دروس بیوشیمی - میکروب شناسی انگل شناسی و ایمونولوژی در آنجا برگزار می گردد.

9- سالن اجتماعات : دارای ظرفیت 240 نفر برای برگزاری کنفرانس ها و مراسم مختلف به همراه وسابل سمعی بصری پیشرفته ، مناسب می باشد.

ج- امکانات رفاهی :

1- سلف سرویس : شامل یک سالن غذاخوری مشترک ( برادران و خواهران ) با ظرفیت تقریبی 150 نفر که بوسیله پارتیشن ، تفکیک شده است . در این سلف سرویس دانشجویی ، ناهار و شام با برنامه هفتگی مدون توزیع می گردد .

2- سالن تربیت بدنی :

دارای تعدادی وسایل بدنسازی و غیره جهت استفاده دانشجویان و کارمندان محترم می باشد.

3- سرویس های ایاب و ذهاب دانشجویان :

در مسیرهای خوابگاه ، بیمارستان ها و دانشکده برقرار می باشد.

4- خوابگاه : این دانشکده دارای خوابگاه استیجاری 6 واحدی برای خواهران می باشد که برای حدود 60 دانشجو ظرفیت دارد. به علت محدودیت ظرفیت اولویت با دانشجویان غیربومی و راه های دورتر می باشد.

د- نهادهای فرهنگی :

1- نهاد مقام معظم رهبری : دارای دفتر مستقل بوده وتوسط نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بابل در این دانشکده به انجام وظیفه می پردازند .

2- واحد مشاوره : کلیه امور مربوط به دانشجویان در خصوص مشاوره (تحصیلی ، سازش ، ازدواج و ...) توسط مشاور دانشکده که کارشناس روانشناسی بالینی می باشند ، پیگیری می شود .

1399/11/20
Powered by DorsaPortal