دانشكده پرستاري آمل
۱۳۹۸ جمعه ۶ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1397/07/24 تعداد بازدید: 98
برگزاري اولين همايش تخصصي رايانش زيستي در دانشكده پرستاري و پيراپزشكي آمل
اولين همايش تخصصي رايانش زيستي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري با همكاري پژوهشكده شمال انستيتو پاستور ايران و مركز ملي رايانش زيستي در آمل برگزارشد.
به گزارش خبرگزاري صداوسيما، در اين نشست تخصصي كه با موضوع نقش پردازشهاي رايانشي در بيماران مبتلا به هپاتيت برگزار شد، دكتر آسوري رئيس پژوهشكده شمال انستيتو پاستور ايران و دبير همايش زيست فناوري گفت : رايانش زيستي يك دانش بين رشته اي است كه يك علم نوين بوده و جديدا در كشور در حال رشد مي باشد .
وي افزود: رشته هاي مختلف (علوم پايه ،پزشكي ،رياضي،كامپيوتر،انفورماتيك و پيراپزشكي و... )در اين علم نقش ايفا مي كنند.
آسوري با اشاره به رسالت پروهشكده شمال انستيتو پاستور، گفت: طي تفاهم نامه بين معاونت علمي رباست جمهوري و سازمان برنامه و بودجه ،حوزه هاي هاري و بخشي از هپاتيت و بخشي از سرطان را با محوريت رايانش زيستي به پروهشكده شمال سپرده شده و ما در اين همايش بدنبال ترويج اين گفتمان در بين جوامع علمي استان هستيم.
دكتر نجاري رئيس كارگروه رايانش زيستي ستاد توسعه زيست فناوري معاونت علمي رياست جمهوري نيز در اين همايش گفت: كارگروه رايانش زيستي ستاد توسعه زيست فناوري معاونت علمي رياست جمهوري به همراه كارگروه‌هاي صنعتي، دريا و ديگر بخش‌ها شكل گرفته و براي حل مسائل زيستي كارهاي مطلوبي انجام داده است.
نجار با اشاره به اختصاص منابع و امكانات كشوري براي پيشبرد فعاليت اين كارگروه، خاطرنشان كرد: براي توسعه رايانش زيستي به منظور رسيدگي بهتر و ارائه برنامه‌ها، تفاهم‌نامه همكاري با سازمان برنامه و بودجه كشور منعقد شده است كه اميدواريم در پيشبرد كارها به ما كمك كند.
برگزاري اولين همايش تخصصي رايانش زيستي در دانشكده پرستاري و پيراپزشكي آمل
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal